Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Mesto Štúrovo

Oznámenie o voľnom pracovnom mieste - príslušník mestskej polície v počte dvaja pracovníci

Oznámenie o voľnom pracovnom mieste
Mesto Štúrovo, Nám Slobody č. 1, 943 01  Štúrovo
   Mesto Štúrovo v súlade s ustanovením § 6 ods. 1 zákona NR SR č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo v ...viac...

Zverejnené 5.2.2018 -org- Vyprší o 2 dni.


 

VADAŠ s.r.o. v Štúrove, ako prevádzkovateľ Vadaš Thermal Resortu prijíma pracovníkov na PLNÝ ÚVÄZOK na nasledovné pracovné miesta

VADAŠ s.r.o. v Štúrove, ako prevádzkovateľ Vadaš Thermal Resortu prijíma pracovníkov na PLNÝ ÚVÄZOK na nasledovné pracovné miesta:
 
1. Vedúci oddelenia údržby a opráv, správca bazénovéh ...viac...

Zverejnené 7.2.2018 -kz- Vyprší dnes.


 

Jarmok Šimona a Júdu očaril družobné mestá Vytlačiť
 

Delegácie našich družobných miest nás navštívili počas jarmoku. Opýtali sme sa pani zástupkyne primátora, PaedDr. Kornélie Slabákovej, ako prebiehalo prijatie hostí.

Odkiaľ prišiel nápad pozvať tohto roku predstaviteľov družobných miest na Jarmok Šimona a Júdu?

Delegácie z našich družobných miest ešte nikdy neboli v Štúrove počas Jarmoku Šimona a Júdu a tak nemali šancu vidieť, aké je to „mohutné” podujatie. Chceli sme im preto poskytnúť aj takýto pohľad na naše mesto. Takéto pozvanie s radosťou prijali a boli z nášho jarmoku nadšení!

Z ktorých miest nás prišli navštíviť?

Navštívili nás delegácie z nasledovných miest: Bruntál /CZ/, Barót /RO/, Ostrihom /HU/, Kłobuck /PL/, Novi Bečej /RS/, Budapest-Kőbánya /HU/.

Akých programov sa hostia zúčastnili?

Pre hostí bol najväčšou atrakciou samotný jarmok, z ktorého mali úžasný dojem a veľkolepý zážitok. Z ich vyjadrení vyplýva, že také niečo ešte nevideli a pýtali sa odkiaľ sa tu dokáže zísť také obrovské množstvo ľudí. Tak práve toto sme im chceli ukázať! Samozrejme, zúčastnili sa aj koncertov na parkovisku pri Dunaji a dobre sa zabavili.

Uskutočnili sa aj nejaké odborné diskusie?

Počas jarmočnej soboty sme pozvali predstaviteľov delegácií na partnerský míting. Cieľom bolo zhodnotiť vzájomnú spoluprácu s družobnými mestami a zároveň načrtnúť ďalšie alebo nové možnosti spolupráce. Počas dopoludnia sa vyvinula veľmi živá a podnetná debata, v ktorej sa jednotlivé delegácie mali možnosť navzájom nielen spoznať, ale aj dozvedieť sa o aktivitách družobných miest. Takáto debata hneď podnecovala aktérov k prezentovaniu nových možností a rozvoja spolupráce. Debatujúce strany sa dohodli hľadať spoluprácu a podporovať rozvoj existujúcich vzťahov v oblastiach: turizmus, spolupráca mládeže a šport. Ďalej vyjadrili potrebu využívať nástroje na realizáciu vzájomnej spolupráce cez rozpočet samospráv (plánovaním nákladov). V závere účastníci zhodli sa na tom, že takéto stretnutia by sa mali konať pravidelne po určitom čase.

Prebiehajú aj momentálne nejaké spoločné programy družobných miest? 
Spolupráca medzi družobnými mestami bola v minulosti  a je aj v súčasnosti veľmi rôznorodá a pestrá. Prebieha v oblasti kultúrnej, napr. výtvarné súťaže, folklórne festivaly, vystúpenia folklórnych skupín na podujatiach “Dni mesta”. Rovnako v oblasti športovej sa organizujú rôzne súťaže medzi školami a športovými klubmi. Ďalej sú to napr. výmenné pobyty mládeže, alebo iné vzájomné návštevy mládeže(čitatelia mestských knižníc), spolkov, organizácií, klubov, ktoré sa organizujú za účelom vzájomného spoznávania danej krajiny, jej kultúry. Niektoré z uvedených aktivít majú už dlhoročnú tradíciu. Snaha je zachovať si tieto tradičné podujatia, ale zároveň rozvíjať spoluprácu o nové a zaujímavé aktivity. Realizovali sa a aj v budúcnosti sa plánujú spoločné projekty, napr. “Európa pre občanov”.

 

Fotoalériu k článku nájdete TU.


 
 
 • Oznámenie o oznámení strategického dokumentu ,,Regionálna integrovaná územná stratégia Nitrianskeho kraja na roky 2014 - 2020, verzia 1.1"

  19.2.2018 viac
 • Oznámenie o zverejnení Správy o hodnotení – „GREEN PARK ŠTÚROVO“

  O Z N Á M E N I E o zverejnení Správy o hodnotení v zmysle zákona č. 24/2006 Z.z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie a o zmene a doplnení niektorých zákonov – „GREEN PARK ŠTÚROVO“ Mesto Štúrovo týmto oznamuje, že dňom 15.02.2018 z v e r e j ň u j e Správu o hodnotení v zmysle zákona č. 24/2006 Z.z. o posudzovaní vplyvov na živo

  15.2.2018 viac
 • Zverejnenie záverečného stanoviska z posúdenia strategického dokumentu „Program odpadového hospodárstva Nitrianskeho kraja na roky 2016 - 2020“

  14.2.2018 viac
 • Správa o hodnotení navrhovanej činnosti - „Výroba biopalív a bioriedidiel o kapacite 50 000t/rok – Priemyselný park Štúrovo“

  O Z N Á M E N I E o zverejnení Správy o hodnotení navrhovanej činnosti podľa § 34 ods. 1 zákona č. 24/2006 Z.z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie. Mesto Štúrovo týmto oznamuje, že dňom 07.02.2018 z v e r e j ň u j e    Správu o hodnotení navrhovanej činnosti vypracovanú podľa zákona č. 24/2006 Z.z. o posudzovaní vplyvov na živ

  6.2.2018 viac
 • Petícia proti zmene územného plánu mesta Štúrovo č. 2/2017 - oznámenie výsledku

  20.12.2017 viac
 • Rozhodnutie - SKC Foundry s.r.o. - vydanie integrovaného povolenia

  4.12.2017 viac
 • Oznamenie o uskutočnení verejného prerokovania správy o hodnotení a návrh strategického dokumentu "Program odpadového hospodárstva Nitrianskeho kraja

  15.11.2017 viac
 • Oznámenie o zverejnení správy o hodnotení a návrh strategického dokumentu "Program odpadového hospodárstva Nitrianskeho kraja na roky 2016-2020"

  enviroportal.sk/sk/eia/detail/program-odpadoveho-hospodarstva-nitrianskeho-kraja-na-roky-2016-2020  

  15.11.2017 viac

ďalšie dni

Sobota 24.2.
Lekáreň Dr. Max
Aquario Shopping Center,
Štúrovo
036-321 4403
Nedeľa 25.2.
Lekáreň Lacrimula
Balassiho 62,
Štúrovo
036-756 1670
webygroup

English version
Magyar verzió
Úvodná stránka