Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Mesto Štúrovo

29. – 30. jún 2017 Medzinárodný deň Dunaja v Štúrove a v Ostrihome Vytlačiť
 

Oslava Dunaja prostredníctvom kultúry

Workshop Štúrovo - Ostrihom

Slovensko - Maďarsko

June 28 - 30, 2017

 

Tlačová správa

interreg.PNG

Dňa 29. júna 2017 krajiny pozdĺž Dunaja oslavujú význam a majestátnosť tohto európskeho veľtoku rôznymi aktivitami a sprievodnými akciami. Výnimkou nie sú ani navzájom susediace mestá Štúrovo a Ostrihom. Pridajte sa k nám a oslávte Dunaj prostredníctvom kultúry, ktorá je v hlavnom zornom poli nášho európskeho projektu DANUrB!

 

Kultúra je to, čo nás odlišuje, robí jedinečnými, no zároveň nás ako ľudí spája. Ako súčasť sociálnych vzťahov spoločnosti je zhmotnená v rôznych podobách - v architektonických pamiatkach, tradíciách, zvykoch,  jazyku, jedlách, umení, ktoré v konečnom dôsledku spoluvytvárajú komplexný a zároveň špecifický “genius loci” daného miesta. Často ju vnímame ako samozrejmosť, niekedy o nej nevieme. A práve indentifikovanie takýchto hodnôt si kladie za cieľ výskumný projekt DANUrB - DANube Urban Brand, financovaný Nadnárodným programom Interreg pre podunajskú oblasť 2014-2020.

 

Pripravovaný workshop sa začína 28. júna na Budapeštianskej univerzite, domovskej univerzite vedúceho partnera projektu, kde budú prebiehať predovšetkým diskusie k výskumnej zložke projektu.

 

Základnú osnovu však tvorí medzinárodný deň Dunaja dňa 29. júna a jeho sprievodné aktivity a podujatia. Pre návštevníkov Štúrova a Ostrihomu je pripravený bohatý program ako varenie tradičnej rybej polievky - halászlé, koncerty, výstava fotografií umelca…., či výstava prezentujúca prácu štyroch generácií rodiny Feiglerovcov, architektov pôsobiacich v 19. storočí na oboch brehoch Dunaja. V náväznosti na riešený projekt, ktorého cieľom je vytvorenie kultúrnej promenády - siete významných kultúrnych daností jednotlivých oblastí, budú prezentované študentské práce riešiace lokality v štyroch krajinách pozdĺž tejto rieky aj prostredníctvom virtuálnej reality.

 

Tento zaujímavý program Vám prináša aj možnosť zapojiť sa do diskusie s riešiteľmi projektu, stretnúť množstvo zúčastnených partnerov zo 7 zainteresovaných krajín, či vyspovedať autorov návrhov intervencií v priestoroch miest, čo ich viedlo k zvoleným riešeniam.

 

Nenechajte si ujsť túto jedinečnú možnosť a zahájte leto zábavou a aktivitami na rieke Dunaj.

Váš DANUrB team

 

Tento projekt je spolu financovaný Európskou úniou (Európskym fondom regionálneho rozvoja - ERDF a Nástrojom predvstupovej pomoci - IPA II.)

 

mapa danurb SK.PNG

 

Súbor na stiahnutie mapa danurb SK.PNG mapa danurb SK.PNG (152.9 kB)

 
 
 • SKC foundry s.r.o. - žiadosť o vydanie integrovaného povolenia

  30.8.2017 viac
 • Rozhodnutie vo veci "Umiestnenie balkónov - bytový dom, č.p. 1552/26"

  20.7.2017 viac
 • GREEN PARK ŠTÚROVO - zaslanie zámeru navrhovanej činnosti a upovedomenie o začatí konania - stanovisko mesta

  15.5.2017 viac
 • Oznámenie o zaslaní zámeru navrhovanej činnosti - "GREEN PARK ŠTÚROVO"

    Zámer navrhovanej činnosti je taktiež zverejnený na webovom sídle ministerstva na adrese: https://www.enviroportal.sk/sk/eia/detail/green-park-sturovo   

  3.5.2017 viac
 • Rozhodnutie o umiestnení stavby "Umiestnenie balkónov - bytový dom č.p.1552/26"

  27.3.2017 viac
 • Mestský úrad Štúrovo, oddelenie financií, plánovania a správy mestských podnikov v zmysle ustanovenia § 35 zákona č. 563/2009 Z.z. o správe daní (daňo

  27.3.2017 viac

ďalšie dni

Sobota 21.10.
Lekáreň Dr. Max
Aquario Shopping Center,
Štúrovo
036-321 4403
Nedeľa 22.10.
Lekáreň Lacrimula
Balassiho 62,
Štúrovo
036-756 1670
webygroup

English version
Magyar verzió
Úvodná stránka