Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Štúrovo

Primátorský uhol pohľadu - Neočakávaná reakcia Vytlačiť
 

Primátorský uhol pohľadu - Neočakávaná reakcia

V marcovom čísle som sa zaoberal odpadovým hospodárstvom a preto som nemal v pláne znova načínať túto tému. Avšak potom, ako sa mi dostal do rúk anonymný list, ktorý bol na úrad doručený 27. marca, som nútený sa k smetiam vrátiť.

V liste stojí, že ja a príslušné oddelenie MsÚ porušujeme  v oblasti odpadového hospodárstva zákon. S týmto zistením už oslovili zodpovedné štátne orgány, ktorým odovzdali – v liste bližšie nešpecifikovaný – dôkazový materiál. Pisateľ listu mi dal na vedomie aj to, že po ukončení šetrenia budú iniciovať začatie trestného konania voči mne a pracovníkom mestského úradu.

Listu sa neteším z viacerých dôvodov. V prvom rade ma hnevá tón textu, ktorý je výhražný a útočný.   Ruší ma, že pisateľ sa nás bez uvedenia konkrétností  snaží zobraziť v zlom svetle. Ďalej je pre mňa nepochopiteľné, že ak si už dal tú námahu a zbieral dôkazy, prečo nás s tým neoboznámil, aby sme – podľa neho protizákonné – postupy korigovali.

Je poburujúce aj to,  ak sa niekto namiesto svojho mena  skryje za podpis „nespokojní obyvatelia mesta“.  Natíska sa otázka, prečo bol anonym podaný práve po uskutočnení občianskeho fóra, zameraného na tému odpadov?

Nemienim sa uraziť.  Zdieľam názor, že v oblasti nakladania s odpadmi je mnoho nedostatkov a teda je tu čo robiť. Dopredu sa posunieme však iba vtedy, ak v záujme veci urobíme kroky  všetci. Anonymné udania a zastrašovanie  neslúžia tomuto cieľu.

Ing. Eugen Szabó, primátor

erb_Štúrovo_150.png


 
 
 • Daňové exekučná výzva - Horváth Jozef

  21.8.2019 viac
 • Oznámenie verejnou vyhláškou

  21.8.2019 viac
 • Verejná vyhláška - „Štúrovo – dobudovanie kanalizácie“

  19.8.2019 viac
 • Oznámenie o výsledku vybavenia petície

  6.11.2018 viac
 • Verejná vyhláška - súhlas so stavbou "kanalizácia v obci Mužla"

  16.7.2018 viac


English version
Magyar verzió
Úvodná stránka