Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Štúrovo

Primátorský uhol pohľadu - Už čakáme len na teploVytlačiť
 

Z hľadiska turistického ruchu je apríl v našom meste prelomovým mesiacom.  Počas neho s konečnou platnosťou uzatvárame hospodársky výsledok uplynulého roka a otvárame  vonkajšie bazény termálneho kúpaliska Vadaš.

S uspokojením môžeme konštatovať, že kúpalisko má za sebou ďalší úspešný rok. Zaknihoval sa historicky najvyšší príjem, ktorý bol základom veľmi pekného zisku, jedného z najvýraznejších za posledné roky. Súčasťou hotela sa stalo wellness- centrum, vďaka ktorému citeľne narástol počet hostí v jesenných mesiacoch. Je potešiteľné, že myslíme aj na budúcnosť – začala sa výstavba nového bazéna,  otvorenie ktorého je naplánované na jar 2020.

Toho roku pripadlo otvorenie sezóny na 27. apríl. Od tohto dátumu sú v prevádzke vonkajšie bazény. V uliciach sa už objavili skupinky českých dôchodcov, ktorí sú milým každoročným spestrením života mesta.

Do novej sezóny sme pripravili pre Štúrovčanov prekvapenie. V zmysle nového cenníka vstupného zaplatí dospelý držiteľ preukazu Štúrovčana za celodenný vstup 1,50 a dieťa 1 euro. Tieto ceny platia v mesiacoch máj a jún. V júli a auguste môžu obyvatelia nášho mesta oddychovať na starom kúpalisku ešte za priaznivejšie ceny.

Samozrejme, sú tu aj starosti -  jednou z najväčších je zabezpečenie dostatku pracovníkov na letnú prevádzku TK. Neraz dokážeme zabezpečiť zákonom predpísanú personálnu kvantitu a kvalitu služieb iba náborom ľudí z iných miest a obcí. Tomuto faktu sme nútení podriadiť aj termín otvorenia starého kúpaliska.

Ing. Eugen Szabó, primátor mesta

 

kupalisko 562x .png


 
 
 • Oznámenie o odstránení motorového vozidla HC 502AG

  27.6.2019 viac
 • Výzva na odstránenie motorového vozidla v zmysle ustanovenia § 67 ods. 10 zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov

  29.5.2019 viac
 • Oznámenie o výsledku vybavenia petície

  6.11.2018 viac
 • Verejná vyhláška - súhlas so stavbou "kanalizácia v obci Mužla"

  16.7.2018 viac
 • Oznámenie o rozhodnutí zo zisťovacieho konania zmeny strategického dokumentu ,,Regionálna integrovaná územná stratégia Nitrianskeho kraja na roky 2014

  21.3.2018 viac


English version
Magyar verzió
Úvodná stránka