Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Štúrovo

Primátorský uhol pohľadu - Nánanská cesta je hotováVytlačiť
 

Po mnohé roky sa rekonštrukcia Nánanskej cesty zdala nedosiahnuteľným cieľom. Počas týchto rokov sa zrodilo viacero alternatív obnovy a zvažovali sa rôzne kombinácie spôsobov realizácie. Nadnes je to všetko už minulosťou. Cesta bola dokončená a verím, že bude každému dobre slúžiť.

Bezpochyby sa témou veľakrát zaoberalo aj bývalé vedenie mesta. Ja sám som bol prvýkrát rokovať na Slovenskej správe ciest v januári 2015, potom nasledovalo ešte mnoho jednaní. Bolo potešujúce, že rozhovory boli vždy vecné a zamerané na hľadanie riešení. Tento prístup zo strany SSC pretrval dodnes, za čo patrí všetkým jeho pracovníkom poďakovanie.

Ukázalo sa, že úsilie k stavbe nepostačovalo, boli potrebné aj peniaze. Na tomto poli nastal zvrat v januári 2017, vďaka ministerstvu, vedeného Arpádom Érsekom. Po viacerých koordinačných krokoch získal projekt podporu z Operačného programu integrovanej infraštruktúry EÚ.

Skutočná súdržnosť sa ukázala počas realizácie. Vďaka nej sa podarilo prekonať nečakané technické komplikácie, letnú dopravnú špičku, jesenný Jarmok Šimona a Júdu, nedostatok pracovných síl, uzávierky ciest, atď. Zvlášť chcem vyzdvihnúť rýchlu výmenu vodovodných potrubí Západoslovenskou vodárenskou spoločnosťou. Poďakovanie patrí každej dodávateľskej firme a jednotlivcom.

Dosiahnutý výsledok by sa nestal skutočnosťou bez poctivej práce obetavých ľudí, bez nášho členstva v Európskej únii, bez účasti strany Most- Híd vo vláde a bez trpezlivosti všetkých dotknutých Štúrovčanov. Všetkým patrí poďakovanie.

Ing. Eugen Szabó, primátor

 

FOTOGALÉRIA

DSCN3983.JPG


 
 
 • Verejná vyhláška - „Štúrovo – dobudovanie kanalizácie“

  19.8.2019 viac
 • Oznámenie o výsledku vybavenia petície

  6.11.2018 viac
 • Verejná vyhláška - súhlas so stavbou "kanalizácia v obci Mužla"

  16.7.2018 viac
 • Oznámenie o rozhodnutí zo zisťovacieho konania zmeny strategického dokumentu ,,Regionálna integrovaná územná stratégia Nitrianskeho kraja na roky 2014

  21.3.2018 viac
 • Oznámenie o oznámení strategického dokumentu ,,Regionálna integrovaná územná stratégia Nitrianskeho kraja na roky 2014 - 2020, verzia 1.1"

  19.2.2018 viac


English version
Magyar verzió
Úvodná stránka