Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Štúrovo

Skončil sa medzinárodný projekt DANUrB Vytlačiť
 

DANUrB 2017-2019-2.jpgNaše mesto, cez ktoré preteká druhá najdlhšia európska rieka Dunaj, oslávilo dňa 29. júna Medzinárodný deň Dunaja. Jedným z dôležitých momentov podujatia bolo slávnostné ukončenie projektu DANUrB. Projekt bol realizovaný v rámci Programu medzinárodnej spolupráce Interreg Dunajský nadnárodný program (2014-2020) a uskutočnil sa v období  od 1. januára 2017  do 30. júna 2019. Hlavným cieľom projektu bolo preskúmanie kultúrnych a historických pamiatok a miestnych hodnôt menších miest pozdĺž rieky.

Do projektu sa zo siedmych podunajských štátov (Rakúsko, Slovensko, Maďarsko, Chorvátsko, Srbsko, Rumunsko, Bulharsko) zapojilo dvadsať inštitúcií od Wachau (Rakúsko) až po deltu Dunaja, medzi nimi aj mesto Štúrovo.

Slávnostné ukončenie projektu sa uskutočnilo na nábreží Dunaja. Bálint Kádár (Technická a ekonomická univerzita Budapešť) a Ľubica Vitkóová (Slovenská technická univerzita Bratislava) krátko zhodnotili a zhrnuli dosiahnuté výsledky projektu pred večerným koncertom, usporiadaným na pristávacom pontóne.

Za obdobie 30-tich mesiacov sa podarilo zhromaždiť viac než 500 dátových hárkov, prezentujúcich kultúrne a historické dedičstvá, súvisiace s Dunajom a viac než 300 organizácií spojené s Dunajom, ktoré vytvárajú spoločnú platformu projektu DANUrB. Platforma je dostupná na webovej stránke www.danurb.eu. Zvláštnosťou platformy je, že doposiaľ nikdy nebol spísaný a uvedený na sieti taký obsiahly materiál o dedičstvách, ako tento. Na základe výskumu kultúrneho a historického dedičstva bola vypracovaná aj stratégia projektu DANUrB a 12 podunajských turistických trás, dostupných v jazyku anglickom, prostredníctvom mobilnej aplikácie PocketGuide. Usporiadajli sa podujatia s názvom Dni Dunaja vo viacerých mestách a obciach pozdĺž Dunaja: v Štúrove, v Ostrihome, v Szigetbecse, Ráckeve a v Szigetújfalu.

Vďaka tomuto projektu rieka Dunaj nie je iba riekou spájajúcou 8 krajín, ale jeden veľký región so spoločnou kultúrou, históriou, gastronómiou a dedičstvom.

Detailné informácie o projekte DANUrB (DANube Urban Brand) sú dostupné v jazyku anglickom na webovej stránke http://www.interreg-danube.eu/approved-projects/danurb

DSCN6365 - zmenšené.jpg


 
 
 • Výzva na odstránenie motorového vozidla

  Výzva na odstránenie motorového vozidla v zmysle ustanovenia § 67 ods. 10   zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov Dňa 10.09.2019 pracovníci mesta Štúrovo zistili, že na parkovisku bytového domu Gaštanová 5, v katastrálnom území Štúrovo, je umiestnené motorové vozidlo továrenskej značky Škoda Favorit kombi, mo

  12.9.2019 viac
 • Verejná vyhláška Poláková Ivona

  11.9.2019 viac
 • Oznámenie o začatí konania - Verejná vyhláška

  VEREJNÁ VYHLÁŠKA - OZNÁMENIE o začatí stavebného konania a upustenie od ústneho pojednávania a miestneho zisťovania

  10.9.2019 viac
 • Oznámenie o výsledku vybavenia petície

  6.11.2018 viac
 • Verejná vyhláška - súhlas so stavbou "kanalizácia v obci Mužla"

  16.7.2018 viac


English version
Magyar verzió
Úvodná stránka