Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Štúrovo

Družobná návšteva v BaróteVytlačiť
 

Tradičné Dni Barótu v našom sedmohradskom družobnom meste plynuli uprostred júna v dobrom počasí a dobrej nálade. Zúčastnila sa ich aj delegácia nášho mesta.

Bolo z čoho vyberať: či už z kultúrnych programov, predstavení na javisku, jarmočníci tiež vyložili svoj tovar, každý si z ponuky mohol vybrať. Jarmok v nás opakovane vzbudzoval pocit takého malého Šimona – Júdu. Miesta pri stánkoch s cigánskou sa zaplnili, z jedla a pitia bola ponuka kompletná, remeselníci tiež zápalisto ponúkali svoje výrobky a samozrejme nemohli chýbať trdelníky všetkých druhov. Pred zahájením slávností v sobotu na obed  cez centrum pochodovala dychovka aj s mažoretkami „Princess“  pod vedením Oľgy Diményovej. Na javisku spieval zbor Mikuláša Wesselényiho pod taktovkou zbormajsterky Ágnes Egyedovej. Slávnostiam požehnal Ladislav Fülöp, rímskokatolícky duchovný z Miklósváru.

Primátor mesta, Barna-András Lázár-Kiss, prízvukoval, že viera je dôležitá, treba veriť v naše legendy, povesti, vo všetko to, čo vykonali naši predkovia. Len takto možno oslavovať, prebrať veci od posledného stretnutia a tešiť sa novému stretnutiu.  V súvislosti s nejasnosťami minulosti pripomenul udalosti v obci Úzvölgye, zdôrazňujúc, že hoci sa nejedná o storočia, predsa nie je jasné, komu cintorín patrí. „Ak neveríme v niečo, čo je naše, tak nám zoberú aj to, čo je nesporne zviazané s našou minulosťou,“ povedal. Pre štúrovskú delegáciu bolo príjemným prekvapením, že mesto Barót sa poďakovalo pamätnou plaketou za dlhorocné rozvíjanie priateľských vzťahov hlavnej kontrolórke nášho mesta, Terézii Klačanovej, ako aj manželom Júliusovi a Mariane Hégliovcom, vedúcim súboru Kisbojtár. Pamätné plakety im odovzdal primátor Lázár-Kiss, za ktoré sa ocenení poďakovali so slzami na krajíčku. Vyjadrili vďaku aj detským súborom za spoluprácu, ktorá vyústila do „mostu priateľstva“ medzi Štúrovom a Barótom, až do družobného vzťahu.

Na záver by som chcel aj touto cestou tlmočiť srdečné pozdravy primátora a občanov Barótu všetkým občanom Štúrova!

                                                                        Zoltán Csepregi, poslanec mestského zastupiteľstva

 

Sviatočnú atmosféru približuje naša fotogaléria (Zdroj: Samospráva mesta Baraolt-facebook, Július Hégli, Zoltán Csepregi)

Aktuálne informácie o dianí v našom partnerskom meste sa môžete dozvedieť na facebookovom profile www.facebook.com/barotvarosonkormanyzata/.

10-Barót 2019.jpg


 
 
 • Oznámenie o odstránení motorového vozidla HC 502AG

  27.6.2019 viac
 • Výzva na odstránenie motorového vozidla v zmysle ustanovenia § 67 ods. 10 zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov

  29.5.2019 viac
 • Oznámenie o výsledku vybavenia petície

  6.11.2018 viac
 • Verejná vyhláška - súhlas so stavbou "kanalizácia v obci Mužla"

  16.7.2018 viac
 • Oznámenie o rozhodnutí zo zisťovacieho konania zmeny strategického dokumentu ,,Regionálna integrovaná územná stratégia Nitrianskeho kraja na roky 2014

  21.3.2018 viac


English version
Magyar verzió
Úvodná stránka