Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Štúrovo

V meste Štúrovo pribudol automatický externý defibrilátor Vytlačiť
 

Dňa 16. júla sa uviedol do prevádzky automatický externý defibrilátor (AED), ktorý dokáže zachrániť ľudský život v prípade náhleho zlyhania srdca. Defibrilátor je dostupný pre širokú verejnosť.

Zariadenie je umiestnené v špeciálnej skrinke vybavenej alarmom pri vchode do budovy Mestského úradu Štúrovo na Námestí Slobody 1.

Automatický externý defibrilátor prostredníctvom obrazových a hlasových povelov riadi postup prvej pomoci počas fázy kardiopulmonálnej resuscitácie (KPR) a zvyšuje tak šancu na záchranu života. Podaním elektrického výboja je schopný obnoviť správny srdcový rytmus. Ide o prístroj, ktorým dokáže aj laik zachrániť ľudský život.

Príslušníci mestskej polície a zamestnanci mestského úradu sa dňa 27.6.2019 zúčastnili odborného školenia, kde mali možnosť prístroj vyskúšať.

Paralelne s uvedením do prevádzky bol defibrilátor zaregistrovaný na operačnom stredisku záchrannej zdravotnej služby, aby operátori tiesňovej linky mohli záchrancu naviesť k najbližšiemu automatickému externému defibrilátoru.

Ako vieme, pri záchrane ľudského života je každá minúta nesmierne dôležitá, preto netreba len tak nečinne čakať na príchod záchranných zložiek, ale každý z nás môže pomôcť pri záchrane.

Situáciu budeme naďalej analyzovať a v prípade potreby umiestnime defibrilátor aj na ďalších miestach v Štúrove.

 

Mgr. Dominika Blaháková

zástupkyňa primátora

DSCN6842a-web.JPG


 
 
 • Výzva na odstránenie motorového vozidla

  Výzva na odstránenie motorového vozidla v zmysle ustanovenia § 67 ods. 10   zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov Dňa 10.09.2019 pracovníci mesta Štúrovo zistili, že na parkovisku bytového domu Gaštanová 5, v katastrálnom území Štúrovo, je umiestnené motorové vozidlo továrenskej značky Škoda Favorit kombi, mo

  12.9.2019 viac
 • Verejná vyhláška Poláková Ivona

  11.9.2019 viac
 • Oznámenie o začatí konania - Verejná vyhláška

  VEREJNÁ VYHLÁŠKA - OZNÁMENIE o začatí stavebného konania a upustenie od ústneho pojednávania a miestneho zisťovania

  10.9.2019 viac
 • Oznámenie verejnou vyhláškou o začatí konania o určení, či vlastníctvo k vozidlu nadobúda štát

  Oznámenie verejnou vyhláškou o začatí konania o určení, či vlastníctvo k vozidlu nadobúda štát - HC 502 AG

  5.9.2019 viac
 • Oznámenie o výsledku vybavenia petície

  6.11.2018 viac


English version
Magyar verzió
Úvodná stránka